Poker Turnuvası Oyunu

Las Vegas Poker
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Poker Turnuvası Oyunu Nasıl Oynanır ?

Poker turnuvası oyunu menü sayfasında OPEN PLAY seçeneğini tıklayarak 2, 3, 4 veya 5 kişilik maç yapabilirsiniz. TOURNAMENTS seçeneğini tıklayarak ta Londra, Roma ve Las Vegas şehirlerinde şampiyonalara katılabilirsiniz. Her seçenekte 52 destelik iskambil kağıtlarını kullanıyorsunuz. Her iki seçenekte ilk başta katılımcılara 2'şer tane iskambil kağıdı dağıtılıyor. Her katılımcının başlangıçta 10.000 pulu bulunuyor. Katılımcıların isimleri ve kalan pul sayıları resimlerinin alt ve üst tarafında yazıyor. Katılımcılar ellerinde bulunan 2 karta göre yere konan pul sayısını arttırıp sırayı sol tarafındaki rakibine verebilir. Masaya ilk başta 20 pul konuluyor. Pul sayısını arttırmak isteyen katılımcı masaya 20 puldan fazla pul koymak zorundadır.

Poker turnuvası oyunu oynarken elinizdeki 2 iskambil kağıdının alt tarafındaki "FOLD", "CALL" ve "RAISE" butonlarına tıklayorsunuz. Elinizdeki kağıtlar küçük değerlikli gelirse çekilmek için FOLD butonuna tıklıyorsunuz. Bu sayede masadan çekilerek rakiplerinizin devam etmesini sağlıyorsunuz. Çekilen kişi yere koyduğu pulları geri alamıyor. Bir sonraki el yeni bir maça başlayabilir. CALL ile elin başlangıcında giriş pulu öderken ve başka bir rakibin pul sayısını arttırmasına karşılık vermek için kullanılır. Bunun anlamı yaptığın hamleyi GÖRDÜM demektir. RAISE ise yerdeki pul sayısını arttırmak için kullanılır. Elinizdeki kağıtlar çok iyiyse pul sayısını arttırarak rakiplerinizin pullarını toplamaya çalışıyorsunuz. 

Maç 2 tur döndükten sonra yere 3 tane kağıt konur. Sonrasında her dönüşte yine yere birer tane daha kağıt konarak yerde toplam 5 tane iskambil kağıdının olması sağlanır. Elinizde 2 yerde de 5 tane olmak üzere toplam 7 tane iskambil kağıdının içeriğini görüyorsunuz. Elinizde bulunan kağıtları yere atamazsınız yada yerden elinize yeni kağıt alamazsınız.

Amacımız elinizde bulunan 2 kağıt ile beraber yerdeki 3 kağıdı kullanarak 2'li, 3'lü perler oluşturmalısınız. Kağıtları aynı türden yada farklı türlerden sıralı dizmelisiniz. Yada aynı değerlikli farklı kağıtları bir araya getirmelisiniz. Sol alt köşedeki HAND RANKINGS butonuna tıklayarak kazanacak ideal kağıt dizilimlerini inceleyebilirsiniz. Elindeki kağıtlarla beraber yerdeki kağıtları en iyi kullanan katılımcı maçı kazanıyor ve yerdeki toplanan pulların hepsini alıyor. Pulu biten katılımcı masadan ayrılıyor ve diğer katılımcılar maça devam ediyor.

Yorumlar
kermit hata yapıyor arada sırada 2024-02-19 13:41:24
sultan TAVSİYE EDERİM 2021-02-21 17:49:36
murat cok iyi bir oyun 2018-05-25 20:40:18
gizmsu çokgüzel 2012-08-26 10:00:41
Yorum Yaz