Pinball Master Oyunu

Pinball Master
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Pinball Master Oyunu Nasıl Oynanır ?

Pinball master oyunu oynarken bilgisayarlarda SPACEBAR boşluk bırakma tuşuna tıklayarak topu masa içine atıyorsunuz. Bu tuşa tıklama süreniz ne kadar uzun olursa topun atış hızı da o kadar yüksek oluyor. Masanın alt tarafında topun aşağıya düşmesini engellemek için iki tane hareketli dil bulunuyor. Sağ ve sol ok tuşlarına tıklayarak bu dilleri kontrol ediyorsunuz. Cep telefonları ve mobil tabletlerde ise ekranın sağ tarafındaki yayı aşağıya doğru çekerek topu masa içine doğru fırlatıyorsunuz. Masanın alt tarafında bulunan dillerin üzerine parmaklarınızla tıklayarak ta dilleri kontrol ediyorsunuz.

Masanın farklı noktalarında farklı şekillere sahip nesneler bulunuyor. Attığınız top bu nesnelere çarptıkça puan kazanıyorsunuz. Eğer top alt tarafta bulunan dillerin arasından geçip aşağıya düşerse sıradaki topu yeniden masanın içine fırlatıyorsunuz. Toplamda 5 tane topu fırlatma hakkınız bulunuyor. Ekranın alt tarafındaki SCORE kısmından topladığınız puan miktarını, BEST kısmından şimdiye kadarki en iyi skorunuzu ve BALLS kısmından da kalan top sayısını takip edebilirsiniz.

Atılan topları sürekli masanın üst tarafında tutarak puan kazanmaya çalışmalısınız. Eğer top alt taraftaki fırlatma tahtalarının ortasından aşağıya düştüğünde bir can hakkınızı kaybediyorsunuz. Topun bu aradan düşmesini engelleyip sürekli olarak yukarı doğru fırlatarak can haklarınızı koruyabilirsiniz. Pinball master oyunu oynarken gözünüz sürekli olarak topta olması gerekiyor. Top alt tarafa yaklaşıp fırlatma tahtalarının üstüne geldiğinde yeniden yukarı yollamanız gerekiyor. Bu şekilde hiç yanmadan sürekli puan kazanarak en yüksek skorunuzu elde edebilirsiniz.

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz