Otoyolda Araba Sürme Oyunu

Car Highway Racing
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Otoyolda Araba Sürme Oyunu Nasıl Oynanır ?

Otoyolda araba sürme oyunu oynarken bilgisayarlarda "A, D" ve sağ sol yön tuşlarına tıklayarak otobanda şerit değiştiriyorsunuz. Cep telefonları ve mobil tabletlerde ise ekranın sağ ve sol tarafrında bulunan oklara tıklayarak şerit değiştirme işlemini gerçekleştiriyorsunuz.

Otoban 5 şeritten oluşuyor. Otobanda bulunan bazı araçlar sizden daha yavaş gittiği için onlara çarpmamak için şerit değiştirmeniz gerekiyor. Aynı şekilde arkadan gelen hızlı araçlara çarpmamak içinde şerit değiştirmeniz gerekiyor. Eğer kaza yaparsanız aracınız hasar görüyor ve hızınız azalıyor. Parkurda ilerlerken yolda bulunan altın ve elmasları topluyorsunuz. Topladığınız altın ve elmasları kullanarak SHOP bölümünden aracınızın özelliklerini arttırabilirsiniz yada yeni araçlar satın alabilirsiniz. Parkurda bulunan mıuknatısları alarak altın ve elmasları kendinize doğru çekebilirsiniz. Koruma kalkanlarını alarak aracınıza zırh takabilirsiniz. Böylece otobandaki diğer araçlara çarpsanız bile hem hızınız azalmaz hem de aracınız hasar görmeden yoluna devam eder. Yoldaki mavi renkli elektrik işaretlerinden 3 tane topladığınızda hızınız artıyor.

Otoyolda araba sürme oyunu oynarken ekranın üst tarafından parkurun uzunluğu ve parkur üzerindeki konumunuzu, alt tarafından parkuru tamamlamanız için verilen süre ve sağ üst köşede ise topladığınız para ve mücevher miktarını takip edebilirsiniz. 

SEASIDE RAD deniz kenarı, EXOTIC gece, CITY RACING şehir ve DESERT TRIP çöl olmak üzere 4 farklı parkur bulunuyor. Her parkurda araç kullanarak macera ve heyecan dolu anlar yaşayabilirsiniz.

Yorumlar
keko oyun güzel ama araba çık hızlı 91 2023-04-19 07:15:14
Tokatlı Oyun çok güzel 2022-04-10 17:11:26
Yorum Yaz