Ordu Komutanı Oyunu

Army Commander
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Ordu Komutanı Oyunu Nasıl Oynanır ?

Ordu komutanı oyunu oynarken fare yada parmağınızla askerlerin başındaki generali yönlendirerek savunma ve saldırı işlemi yapıyorsunuz. Savaş alanında ölen askerlerin künyelerini sırtınızda toplayarak puan kazanıyorsunuz. Topladığınız künyeleri kullanarak asker çıkarma evleri, silah üretme, tank ve uçak çıkarma işlemleri yapıyorsunuz. Asker çıkarma evlerinin ve silah üretim merkezlerinin yanında künyeleri koyacağınız alanlar bulunuyor. Bu alanlarda koyabileceğiniz maksimum künye sayısı görünüyor. Bu alanlara künyeleri koydukça sayı değerleri de azalıyor.

Asker çıkarma evinden çıkan askerler sıra halinde meydanda diziliyor. Askerlerin önündeki alana geçip ekranda çıkan ATTACK butonuna tıklayarak saldırıya geçiyorsunuz. İlk başta aynı anda 10 tane askeri bu alana dizebiliyorsunuz. Sol tarafındaki alana künye yerleştirerek asker dizme sayısını arttırabilirsiniz. Havadan paraşütle çıkan mavi renkli kutuları açıp ekstra künyeler alabilirsiniz.

Sizin ordunuzda bulunan askerler mavi, düşman askerleri ise kırmızı renktedir. Ekranın sol üst köşesinde sizin ve düşman asker sayısı ve toplam künye sayısı görünüyor. Savaş alanındaki düşman askerlerinin hepsini öldürdüğünüzde bölümü tamamlıyorsunuz. İlerleyen bölümlerde düşman tanklarını, uçaklarını, gemilerini ve füze sistemlerini de yok etmeniz gerekiyor. Böylece ilerleyen bölümlerde daha stratejik kararlar verip hamleler yaparak ordu komutanı oyunu oynayarak kendinizi gerçek bir savaşın içinde bulabilirsiniz.

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz