Motor Taksi Oyunu

Moto Cabbie Simulator
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Motor Taksi Oyunu Nasıl Oynanır ?

Motor taksi oyunu oynarken bilgisayarlarda "W, A, S, D" ve yön tuşlarını kullanarak aracı ileri geri hareket ettirip sağa sola yönlendiriyorsunuz. SPACE "boşluk bırakma" tuşuna tıklayarak ta frene basıyorsunuz. Cep telefonları ve mobil tabletlerde ise ekranın sağ tarafındaki gaz ve fren pedallarına tıklayarak aracı ileri geri yönde hareket ettiriyorsunuz. Sol taraftaki sağ ve sol ok butonlarına tıklayarak ta aracı sağa sola yönlendiriyorsunuz. Ekranın üst tarafından aracınızın hızını takip edebilirsiniz.

Müşteriler sizi telefonla arayarak çağırıyorlar. Ekranın sağ üst köşesindeki NEW RİDE penceresinden müşterinin bulunduğunuz konuma olan uzaklığı, alacağınız ücret ve yolculuk süresi görünüyor. Telefonu cevaplayarak işe başlıyorsunuz. Müşterinin konumu ekranın sol üst köşesindeki haritada görünüyor. Bu harita aynı zamanda aracınızın navigasyonudur. Harita üzerindeki yeşil nokta müşterinin konumunu ve hareketli yeşil ok işareti ise sizin konumunuzu gösteriyor. Müşterinin beklediği yerde yeşil renkli ışık bulunuyor. Aracınızı bu yeşil renkli halkanın içine park ederek yolcunuzu araca bindiriyorsunuz.

Bu sefer harita üzerindeki mavi noktalı yere müşterinizi götürüyorsunuz. Ekranın sağ üst köşesindeki DROP THE PASSENGER penceresinde yolculuk süresi ve kazanacağınız para miktarı görünüyor. Müşterinizi başlangıçta tahmin edilen sürede varacağı yere götürürseniz tam para kazanıyorsunuz. Eğer müşterinizi tahmin edilen süreden daha geç götürürsenizde eksik para alıyorsunuz. Motor taksi oyunu oynarken yayalara yada trafikteki diğer araçlara çarpıp kaza yaparsanız aracınız duruyor. Bu durumda zaman kaybı yaşayarak müşterileri ulaşacakları yere geç götürüyorsunuz. Müşterileri istedikleri yere ulaştırdığınızda para kazanıyorsunuz. Paralarınızı kullanarak SHOP bölümünden yeni araçlar satın alabilirsiniz.

Yorumlar
ahmet mükemel ama direksiyon çok fazla dönüyor 2024-03-21 18:14:17
vanlı bjk 1903 mükemel tek kelime ile 2024-03-19 10:50:26
Yorum Yaz