Marangoz Oyunu

Woodturning Simulator
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Marangoz Oyunu Nasıl Oynanır ?

Marangoz oyunu CARVING ahşap oyma ve boyama ve CUTTING kesme olmak üzere 2 bölümden oluşuyor. Carving bölümünde önce silindir düzeneğinde odunun kabukları soyuluyor. Kabukları soyulan odun parçası torna tezgahına takılarak döndürülüyor. Ağacın üzerinde beyaz çizgilerle oluşturmak istediğiniz şekil çizilmiştir. Ahşap oyma aletlerini kullanarak ağacı şekil doğruldusunda yontuyorsunuz. Ağaç beyaz çizgili şekil seviyesine geldiğinde COMPLETE butonuna tıklayarak bir sonraki aşamaya geçiş yapıyorsunuz. REPAIR butonuna tıklayarak ta oyma işlemine en baştan başlıyorsunuz. İkinci aşamada yeşil renkli zımpara kullanarak ağacın kalıntılarını temizleyip yüzeyi düzleştiriyorsunuz. Son aşamada ise fırçayla ağacı boyayarak istenilen nesneyi tasarlamış oluyorsunuz.

Cutting bölümünde ekranda kesilecek tahta parçası ve testere tezgahı bulunuyor. Tahtanın üzerinde yeşil renkli çizgilerle kesilecek bölgeler belirtilmiştir. Fare yada parmağınızla tahtayı seçip testereye doğru sürüklüyorsunuz. Testere ile yeşil çizgili alanları buluşturup kesme işlemini gerçekleştiriyorsunuz. Eğer tahtayı yanlış yerden keserseniz aynı bölüme baştan başlamak zorunda kalıyorsunuz. İkinci aşamada ekranın alt tarafında kesilmiş olan tahta parçaları ve üst tarafında ise yapılacak nesnenin planı bulunuyor. Parçaları üst taraftaki şablon üzerine sürükleyerek nesneyi tamamlıyorsunuz. Her bölüm sonunda tasarladığınız nesneyi satarak para kazanıyorsunuz. Kasanızda bulunan para miktarını ekranın sol üst köşesinden takip edebilirsiniz. Her bölümde farklı bir tasarım gerçekleştip eğlenceli ve zevkli zaman geçirerek marongoz oyunu oynamaya devam edebilirsiniz.

 

Yorumlar
enes batur sungertekın kaza çok gözel 2023-09-24 10:37:38
eren üder ben hiç sevmedim bilgisayardan oynuyorum yani belki telefondada oynanılıyor herhalde mousem o maket ya da vazoyu hareket ettirmekte zorlanıyor 2023-06-28 15:52:05
ENES BATUR KATIR KUTUR oyun çok güzel mutlaka oynayın 2023-06-02 15:30:12
Yorum Yaz