Köy Fethetme Oyunu

Imposter Expansion Wars
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Köy Fethetme Oyunu Nasıl Oynanır ?

Köy fethetme oyunu mavi ve kırmızı renkli komşu ülkeler arasında gerçekleşiyor. Siz mavi renkli ülkeyi kontrol ediyorsunuz. Kırmızı renkli kaleler ise düşmanlarınıza aittir. Siyah renkli kuleler ise bağımsız bölgeleri temsil ediyor. Her bir kulenin gücü içinde bulundurduğu askerlerin sayısı ile belirtiliyor. Kulelerin üzerinde içinde bulundurdukları asker sayıları yazıyor. 

Saldırı yaparken önce asker bulunan kuleye tıklayıp saldırıya hazırlanıyorsunuz. Sonra da saldırı yada takviye yapacağınız kuleyi seçerek askerlerinizi hareket ettiriyorsunuz. Kendi kulenize asker yolladığınızda kuledeki asker sayısı artıyor. Düşman kulesine asker yolladığınızda ise kulenin içinde karşılaşan askerler savaşıyor. Sayısı fazla olan taraf kuleyi ele geçiriyor. Her kule belli aralıklarla yeni askerler çıkartarak asker sayısını arttırıyor. Önce bağızsız kuleleri ele geçirip asker ve kule sayınızı arttırmaya çalışın. Sonra stratejik saldırılar yapıp düşman bölgelerini ele geçirerek köy fethetme oyunu oynamaya devam edin. Tüm kırmızı renkli kuleleri ele geçirdiğinizde bölümü tamamlıyorsunuz ve bir sonraki bölüme geçiş hakkı kazanıyorsunuz.

Düşman askerlerini öldürüp kulelerini ele geçirince puan kazanıyorsunuz. Ekranın üst tarafında her iki tarafında asker sayısı ve topladığınız puan miktarı görünüyor. Topladığınız puanlarla alt taraftaki kule geliştirme, düşman bölgesi ele geçirme ve düşman askerlerini dondurma özelliklerini kullanabilirsiniz. Böylece bölümü daha kolay tamamlayabilirsiniz. Savaş alanında bulunan yanardağlardan püsküren lavlar her iki tarafın da hareket halindeki askerlerini öldürüyor. Bu durumda her iki tarafta saldırı yaparken yolda asker kaybedebiliyor.

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz