Kibrit Çöpü Oyunu

Matchstick Puzzles
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Kibrit Çöpü Oyunu Nasıl Oynanır ?

Kibrit çöpü oyunu oynarken çubukların yerini değiştirerek istenilen işlemleri gerçekleştirmeye çalışıyorsunuz. İstenilen işlemler 4 işlem matematik sorularını çözmek, üçgen yada kare şekiller elde etmek olabiliyor. Ekranın üst tarafında kullanmanız gereken çubuk sayısı ve yapacağınız işlem görünüyor.

Ekranda ızgara şeklinde bir platform bulunuyor. Bu ızgara çizgilerinin üzerine kibrit çöpleri yerleştirilerek sayılar ve şekiller elde ediliyor. Bazı bölümlerde çarpma, bölme, toplama ve çıkarma gibi dört işlem gerektiren soruların cevabını buluyorsunuz. Bazı bölümlerde ise farklı sayılarda üçgen yada kare şekiller elde etmeye çalışıyorsunuz. Her bölümün başlangıcında kullanacağınız çubuk sayısı ve yapmanız gereken işlem ekrandaki pencere içerisinde yazıyor. Üçgen "TRIANGLE" ve kare "SQUARE" demektir. 

Önce fare yada parmağınızla ızgara üzerinde bulunan çubukların üzerine tıklayarak çöpleri alıyorsunuz. Alınan ve kullanılan çubukların sayısını da ekranın üst tarafındaki baremden takip edebilirsiniz. Sonra çubukları ızgara üzerinde yerleştirmek istediğiniz yere fare yada parmağınızla tıklayıyorsunuz. İstenilen matematik sorusunun cevabını yada şekli elde ettiğinizde bölümü tamamlıyorsunuz ve bir sonraki bölüme geçiş yaparak kibrit çöpü oyunu oynamaya devam ediyorsunuz.

Her bölümde sınırsız sayıda hamle yapma hakkınız bulunuyor. Sağ alt köşedeki AMPÜL butonuna tıklayarak ip ucu alabilirsiniz. Sol alt köşedeki YENİLE butonuna tıklayarak ta aynı bölüme tekrardan başlayabilirsiniz.

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz