Kelime Bulmaca Oyunu

Word Bird
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Kelime Bulmaca Oyunu Nasıl Oynanır ?

Kelime bulmaca oyunu yemek, hayvanlar, spor, moda, film, romantik, vücut, seyahat, doğa ve karışık olmak üzere 10 farklı kategoriden ouşuyor. Her bir kategoride de 12 farklı seviye bulunuyor. Yani toplamda 120 farklı bölüm bulunuyor.

Her bölümde ekranın sağ tarafında harfler rastgele ve karışık halde dizilmiştir. Bu dizilim 11x11 karelik bir alana yayılmıştır.Bu karışık harfler arasına sözcükler saklanmıştır. Fare yada parmağınızı harfler üzerinde sürükleyerek gizli olan sözcükleri bulmaya çalışıyorsunuz. Sürükleme işlemini sağa, sola, yukarı, aşağı ve çapraz şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sürüklediğiniz bölgelerde bir çizgi çiziliyor. Her bir sözcük için farklı renkte bir çizgi kullanılıyor.

Ekranın sol tarafında harfler arasında bulacağınız sözcükleri görüyorsunuz. Sözcükleri harfler arasında bulup üstünü çizdiğiniz zaman sol taraftaki sözcüğün de üstü çiziliyor. Ekranın sol tarafındaki AMPÜL butonuna tıklayarak ip ucu alabilirsiniz. Toplamda 12 tane ipucu hakkınız bulunuyor. Kelime bulmaca oyunu oynarken her bölümde en fazla 2 tane ip ucu hakkınızı kullanabilirsiniz.

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz