Hill Climbing Mania Oyunu

Hill Climbing Mania
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Hill Climbing Mania Oyunu Nasıl Oynanır ?

Hill climbing mania oyunu oynarken bilgisayarlarda "A - D", sağ sol yön tuşlarına ve ekrandaki gaz ve fren pedallarına tıklıyorsunuz. Cep telefonları ve mobil tabletlerde ise ekrandaki gaz ve fren pedallarına tıklayarak aynı işlemleri gerçekleştiriyorsunuz. Kullandığınız araba çalıştığı sürece deponuzda bulunan benzininiz azalıyor. Kalan yakıt miktarını, arabanın parkurdaki hızını ve aracın enerji miktarını ekranın alt tarafındaki göstergelerden takip edebilirsiniz.

Yolda giderken paraları toplayarak kasanızı dolduruyorsunuz. Paraların üzerinde değerleri yazıyor. Yanmadan ilerledikçe paraların miktarıda artıyor ve bu şekilde daha fazla para kazanıyorsunuz. Aracınız takla attığında yada çok fazla hasar gördüğünde yanıyorsunuz. Ayrıca yakıtınız bittiğinde de bölüm bitiyor. Yolda bulunan benzin bidonlarını alarak deponuzu fullüyorsunuz. 

Kazandığınız paralar ile GARAGE menüsüne giderek aracınızın motor, tekerlek ve süspansiyon özelliklerini yükseltebiliyorsunuz. Ayrıca çok fazla para kazandığınızda yeni arabalar da satın alabiliyoruz. Garajda 10 farklı araba bulunuyor. 

Parkurda ilerlerken yolun sonundaki bayraklı noktaya ulaştığınızda bölümü tamamlayıp bir sonraki bölüme geçiş yapıyorsunuz. Hill climbing mania oyunu oynarken ekranın üst tarafında parkurun uzunluğu ve gittiğiniz mesafe görünüyor. Buradan aracınızın konumunu ve parkurun ne kadarlık bölümünü tamamladığınızı takip edebilirsiniz.

Yorumlar
hasan ÇOK GÜZELDİ 2023-03-19 17:28:06
Yorum Yaz