Döner Kebap Oyunu

Kebab Maker
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Döner Kebap Oyunu Nasıl Oynanır ?

Döner kebap oyunu malzemeleri hazırlama, eti sos ile terbiye etme ve lavaş içine malzemeleri yerleştirip paketleme olmak üzere 3 bölümden oluşuyor. İlk bölümde sırayla şu işlemleri gerçekleştiriyorsunuz; - marulları 3 defa su ile yıkayıp tepsiye seriyorsunuz - domatesleri, soğanları ve turpları ince ince doğruyorsunuz. - mayonez için gerekli malzemeleri bir kaba döküp kendi mayonezinizi yapın ve plastik şişeye doldurun. - biber, salça, domates ve baharatları bir elektrikli miksere döküp karıştırarak kendi acılı sosunuzu yapın. Sonra da sosu plastik şişeye doldurarak birinci bölümü tamamlayın.

İkinci bölümde önce eti baharatlamak için kendi sosunuzu hazırlıyorsunuz. Ekranda küçük kaselerin içinde çeşitli baharatlar ve büyük beyaz bir kap bulunuyor. Beyaz kabın alt tarafında görünen rakamları takip ederek baharatları kaba dökün ve karıştırarak sosu elde edin. Fırça yardımıyla etleri sosa batırın. Hazırlanan etleri döner makinesine yerleştirip pişirin. Pişen eti bıçakla dilimleyerek bölümü tamamlayın.

Son bölümde tabak ve lavaş seçip üzerine domateş, soğan, turp ve et parçaları dizin. Sonra da dürüm ekmek arasına mayonez ve acılı sos dökerek döner kebap oyunu oynamayı tamamlayın. 

 

Yorumlar
hatice kan döner kasap oyunu çok güzel herkese tavsiye ederim sevdim bu oyunu mutlaka oynayın 2021-02-22 14:35:34
ZEYNEB GUZEL OYUN 2020-10-28 17:18:17
miraç çok güzel 2020-01-27 10:45:50
Yorum Yaz