Blok Sudoku Oyunu

Sudoku Blocks
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Blok Sudoku Oyunu Nasıl Oynanır ?

Blok sudoku oyunu ekranının üst tarafında 9x9 toplam 81 kare kutu ve alt tarafında ise rastgele farklı şekillerde gelen 3 tane nesne bulunuyor. Alt taraftaki nesneleri fare yada parmağınızla seçip üst taraftaki kare alana sürükleyip bırakıyorsunuz. Üç tane nesnenin hepsini kare alana sürükleyip bıraktığınızda alt tarafa yeni 3 tane nesne geliyor. 

Nesneleri üst tarafa yerleştirdiğinizde tüm satır yada sütünü tamamen doldurduğunuzda buradaki bloklar patlayarak yok oluyor. Ayrıca üst tarafta 3x3 kare alanlardan 9 tane bulunuyor. Bu 3x3 kare alanlarda tamamen dolduğunda patlayarak yok oluyor. Kare alanlardaki nesneler yok oldukça alt taraftaki yeni şekiller için yer açılmış oluyor. Yok olan satır, sütun yada 3x3 bölgeler için puan kazanıyorsunuz. Kazandığınız puan miktarını ekranın üst tarafından takip edebilirsiniz.

Alt taraftaki nesneleri yerleştirecek alan kalmadığında yanıyorsunuz. Yerleşemeyecek nesneler soluk renkte görünüyor. Yerleşebilecek nesneler ise parlak renkte ve seçilebilir şekilde görünüyor. Her hamlenizi yaparken sonraki hamlelerinizi de düşünüp gerçekleştirerek blok sudoku oyunu oynamaya çalışın. Böylece yanmadan çok yüksek puanlar kazanabilirsiniz.

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz