Sudoku Tetris Oyunu

Wood Block Journey
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Sudoku Tetris Oyunu Nasıl Oynanır ?

Sudoku tetris oyunu ile ekranın alt tarafında bulunan farklı şekillere sahip blokları, üst taraftaki alana yatay veya dikey olarak boşluk bırakmadan diziyorsunuz. Üst taraftaki alan 9x9 toplam 81 kareden oluşuyor. Bu 81 kare 3x3 karelerle de ayrılmıştır. Dizdiğiniz bloklar arasında yatay yada dikey olarak boşluk bulunmazsa patlayarak yok oluyor. Aynı zamanda 3x3 alanın içide bloklarla dolduğunda yine patlayarak yok oluyor. Her patlama ile ekranda yeni yerleştireceğiniz bloklar için yer açılmış oluyor. Her zaman sonraki gelen parça için yer ayarlamanız gerekiyor. Eğer sıradaki parçayı yerleştirecek yeriniz olmazsa yanıyorsunuz ve mücadeleyi kaybediyorsunuz.

Sudoku tetris oyunu aşamalardan oluşuyor. Verilen kısıtlı süre içinde hedeflenen puana ulaşarak aşamayı tamamlıyorsunuz. Patlatma işlemi gerçekleştirdikçe ödül olarak ek süre kazanıyorsunuz. İlk aşamada 100 puana, ikinci aşamada 500 puana, üçüncü aşamada 1000 puana ve dödüncü aşamada ise 1500 puana ulaşmanız gerekiyor. Ekranın üst tarafından kalan süreyi ve toplam puanınızı takip edebilirsiniz.

Blokları patlatıp yok ettikçe puan kazanıyorsunuz. Tek satırı yada sütunu yok ettiğinizde 8 PUAN kazanıyorsunuz. Yani patlama işlemleri sonucunda da patlayan kare sayısı kadar puan kazanıyorsunuz. Aynı anda birden fazla satır veya sütun patlatarak tek seferde daha yüksek puan kazanabilirsiniz. Sürekli olarak her hamlenizde patlatma işlemi gerçekleştirip yeni şekiller için ekranda yer açarak sudoku tetris oyunu oynamaya devam edebilirsiniz. Bu şekilde yüksek puan kazanıp kendi rekorunuzu kırabilirsiniz.

Yorumlar
sarya öztürk Harika bir oyun. Bayıldım. 2023-09-08 23:04:27
Yorum Yaz