Balık Dükkanı Oyunu

Build Your Aquarium
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Balık Dükkanı Oyunu Nasıl Oynanır ?

Balık dükkanı oyunu oynarken fare yada parmağınızı ekran üzerinde sağa sola ve yukarı aşağı sürükleyerek karakterinizi kontrol ediyorsunuz. İlk başta 100 lira sermayeniz bulunuyor. Bu sermayeyi kullanarak işletmenize bir akvaryum satın alıyorsunuz. Kasanızdaki para miktarı ekranın sol üst köşesinde görünüyor. Dükkanın çeşitli noktalarında yerleştireceğiniz akvaryumların yeri görünmektedir. Bu noktalarda alınacak akvaryumlar için gerekli olan para miktarları da yazmaktadır.

Karakterinizin sırtında balık toplamak için bir çanta bulunuyor. Dükkanın sağ tarafında balık havuzu bulunmaktadır. Karakterinizi denize daldırıp balıkları sırt yakalayarak sırt çantanıza atıyırsunuz. Sırtçantası dolduğunda ise balıkları akvaryumlara boşaltıyorsunuz. Denizdeki balıklar farklı cins ce büyüklüktedirler. Her bir balık işletme içinde ayrı bir akvaryuma yerleştiriliyor. İlk başta en küçük canlılar için bir akvaryum satın almıştınız. Yeni akvaryumlar satın aldıkça seviyeniz artıyor ve daha büyük canlıları yakalama hakkınız doğuyor. Denizdeki balıkların üzerinde kaçıncı seviye canlılar olduğu görünüyor. Ekranın süt tarafından da kendi seviyenizi takip edebilirsiniz.

İşletmenize gelen müşteriler akvaryumlardan istedikleri canlıları satın alıp kasa noktasında ödeme yapıyorlar. Kasanızda biriken parayla yeni akvaryumlar satın alıp seviyenizi arttırabilirsizin. Ayrıca kazandığınız paraları kullanarak karakterinizin hızını ve ve sırt çantanızın büyüklüğünü de arttırabilirsiniz. Böylece daha kısa sürede daha çok canlı satıp daha çok para kazanarak balık dükkanı oyunu oynamaya devam edebilirsiniz.

Yorumlar
ZEHRA oyun gerçekten muhteşem ama yengeçler çok zor yakalanıyo 2023-07-29 13:50:54
barış ÇOK GÜZEL 2023-07-27 16:02:55
Yorum Yaz