Araba Park Etme 4 Oyunu

Parking Ace 3D
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Araba Park Etme 4 Oyunu Nasıl Oynanır ?

Araba park etme 4 oyunu bilgisayarda "W, A, S, D" tuşlarıyla hem aracı ileri geri sürüyorsunuz. Hemde sağa sola yönlendiriyorsunuz. Cep telefonları ve mobil tabletlerde ise gaz ve fren pedallarına tıklayarak ileri geri hareket ediyorsunuz. Direksiyonu çevirerek te aracı yönlendiriyorsunuz.

Her bölüme başlarken önce vites kolunu ayarlıyorsunuz. Vites kolunda "P" park etme, "R" geri vites "N" boş ve "D" sürme olmak üzere 4 kademe bulunuyor. Sürme işlemine başlarken önce vitesi D konumuna getirip gaza basıyorsunuz. Yol kenarlarında bulunan yeşil renkli ok işaretlerini takip ederek park etme alanına gidiyorsunuz. Aracı bırakacağınız alan sarı dikdörtgen çizgilerle çizilmiştir. Araç bu dikdörtgen alanın içine girdiğinde çizgilerin rengi yeşile dönüyor. Bu esnada frene basıp aracı durduruyorsunuz. Sonra da vitesi "P" kademesine getirerek kontağı kapatıp bölümü tamamlıyorsunuz. Yol kenarlarında bulunan dubalara çarparsanız yanıyorsunuz ve aynı bölüme tekrardan başlayarak araba park etme 4 oyunu oynamaya devam ediyorsunuz.

HORNET kısmında hasar gören aracınızı tamir ediyorsunuz. Bölümleri tamamladıkça para ödülü kazanıyorsunuz. STORE kısmında kazandığınız paraları kullanarak yeni araçlar satın alabilirsiniz. PRACTICE kısmında deneme sürüşleri yapabilirsiniz. MISSION ve CITY MODE bölümlerinde gerçek sürüşler yapıp bölümleri teker teker bitirebilirsiniz.

Yorumlar
sena nur çok güzelll bir oyun 2019-09-10 08:16:18
Yorum Yaz