Zuma Top Patlatma Oyunu

Zuma Boom
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Zuma Top Patlatma Oyunu Nasıl Oynanır ?

Zuma top patlatma oyunu ile ekranın sol tarafındaki yeşil çukurdan çıkıp kahverengi çukura doğru giden renkli balonları yok etmeye çalışıyorsunuz. Ekranın merkezinde renkli balon atan bir top bulunuyor. Parkurda ilerleyen renkli balonlar parkuru dolaşarak kahverengi çukuru doldurmaya çalışıyor. Bu yüzden tüm renkli balonları yok edip çukurun dolmasını engelleyerek zuma top patlatma oyunu oynayın. Her bölümde belli sayıda renkli balonu patlatarak yok etmeniz gerekiyor.

Bölümlerde ilerledikçe topların geliş hızı artıyor ve parkur biraz daha kıvrımlı olarak zorlaşıyor. Aynı zamanda ilerleyen bölümlerde toprarın renk çeşidide artıyor. Böylece aynı renkten balonların yan yana gelme olasılığı azalıyor.

Ekranın merkezinde bulunan ve 360 derece kendi ekseni etrafında dönebilen topu kontrol ederek renkli balonları fırlatıyorsunuz. Aynı renkten en az 3 tane balonu birleştirip patlatarak yok olmalarını sağlayın. Art arda fazla sayıda başarılı hamleler gerçekleştirdiğinizde ve tek hamlede 3'ten fazla balon patlattığınızda özel atışlara sahip oluyorsunuz. Amacımız en önde bulunan renkli balonun merkezde bulunan delikten aşağıya düşmesini engellemektir.

Tüm yuvarlanan topları yok ettiğimizde, en son kalan balon ile delik arasında kalan mesafe kadar ek puan kazanıyorsunuz. Her patlatma sonunda patlayan toplar yok olarak yerleri boşalıyor. Kalan toplar birleştiğinde 3 tane aynı rekten balon yine yan yana gelirse patlatma işlemi kendiliğinden devam ediyor. Bu şekilde tek atış ile birden fazla patlatma ve yok etme işlemi gerçekleştirerek tüm bölümleri bitirin.

Yorumlar
İREM çok güzel bir oyun oynadıkca sarıyor 2023-08-21 13:00:46
LAMIYE cok guzel oyun 2020-06-11 15:33:08
mine lina çok güzel birde heycanlı 2018-07-15 16:14:06
Yorum Yaz