Zorlu Jip Parkuru Oyunu

Truck Hill Dash
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Zorlu Jip Parkuru Oyunu Nasıl Oynanır ?

Zorlu jip parkuru oyunu oynarken fare yada parmağınızı ekran üzerinde basılı tutarak gaza basıyorsunuz. Arabayı sürdüğünüz yol kumlu çukur ve tepelerden oluşuyor. Gaza bastıkça tekerler pati yaparak kumdan çıkmaya çalışıyor. Aynı bölgede uzun süre kaldığınızda ise kuma iyice batıyorsunuz. Böylece ilerleme şansınız azalıyor. 

Ekranın sol tarafında gaz göstergesi bulunuyor. Gaza basıp arabayı biraz ilerletin. Sonra gaza basma işlemini sonlandırıp arabaya yeniden gaz vererek saplandığınız yerden çıkmaya çalışın. Yoldaki kum tepelerini de bu şekilde aşabilirsiniz. Tepelerden aşağıya dikkatli inip arabanın takla atmasına engel olmanız gerekiyor. Eğer araba takla atarsa yanıyorsunuz ve aynı bölüme tekrardan başlamak zorunda kalıyorsunuz.

Ekranın üst tarafında gitmeniz gereken yolun uzunluğu ve sizin yol üzerindeki konumunuz görünüyor. Arabayı bitiş noktasına ulaştırdığınızda hem bölümü tamamlıyorsunuz hem de para kazanıyorsunuz. Kazandığınız para miktarını da ekranın sağ üst köşesinden takip edebilirsiniz. Puanlarınızı kullanarak GARAGE kısmından arabanızın gövdesini, motorunu ve tekerleklerini geliştirebilirsiniz. Böylece sonraki bölümlere daha güçlü bir araba ile başlayarak zorlu jip parkuru oyunu oynamaya devam edebilirsiniz.

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz