Uçan Araba Parkuru Oyunu

Super Hero Driving School
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Uçan Araba Parkuru Oyunu Nasıl Oynanır ?

Uçan araba parkuru oyunu ekranında kalkış rampası ve rampanın ön tarafında ise aracın havada ilerleyeceği platform bulunuyor. Araç rampanın başlangıç noktasındayken ekrana fare yada parmağınızla tıklayarak aracı harekete geçiriyorsunuz. Araç rampa aşağı gidene kadar tıklama işlemini devam ettirerek aracın maksimum hıza ulaşmasını sağlıyorsunuz. Araç hızlanma rampasından ayrıldığında ise tıklama işlemini sonlandırarak aracın havada süzülmesini sağlıyorsunuz. Araç hızlanma rampasından aşağıya inerken jet motorunu dolduruyor. Araç havadayken yine ekrana tıklayarak jet motorunu açarak aracın hızlanmasını sağlıyorsunuz.

Aracınızın hızı sıfırlandığında yere düşüyor. Aracın düştüğü noktanın kalkış rampasına olan uzaklığına göre para kazanıyorsunuz. Kazandığınız paraları kullanarak aracın MOTOR, JET MOTOR HIZI ve PARA KAZANMA BİRİMİ özelliklerini yükseltebilirsiniz. Böylece sonraki denemelerinize daha yüksek özellikli araçlarla başlayarak daha uzak noktalara gidebilirsiniz.

SEVİYE SEÇ butonuna tıklayarak istediğiniz bölümü tekrarlayabilirsiniz. ARAÇ SEÇ menüsünden de motor, otobüs ve uçak gibi vasıtalar satın alabilirsiniz. Ayrıca düştüğünüz nokta ile parkurun uzunluğunu da ekranın üst tarafındaki göstergeden takip edebilirsiniz. Aracınız parkurun sonundaki HEDEF TAHTASINA çarptığında bölümü tamamlıyorsunuz ve bir sonraki bölüme geçiş yapıyorsunuz.

Her bölümde farklı bir platform karşınıza çıkıyor. Her platformda karşınıza duvarlar, kuleler ve değişik engeller çıkıyor. Uçan araba parkuru oyunu oynarken aracınız bu engellere çarparsa uzak noktalara gitme mesafesi kısalıyor. Bunun için kalkış sırasında aracınızı mümkün olduğu kadar yükseğe çıkartıp sonra da jet motoru özelliğini açarak daha uzak noktalara gidebilirsiniz.

Yorumlar
tuğben bayıldım :) 2021-06-09 09:06:29
prenses şeftali muhteşem mi değil mi cevabım...muhteşem 2021-06-08 17:27:45
aylin çok beğendim 2015-07-21 16:31:52
selin çok güzel 2013-11-03 15:02:18
Yorum Yaz