Tepe Motor Yarışı Oyunu

Hobo Speedster
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Tepe Motor Yarışı Oyunu Nasıl Oynanır ?

Tepe motor yarışı oyunu oynarken bilgisayarlarda "A - D" ve sağ sol yön tuşlarına tıklayarak aracı ileri geri hareket ettiriyorsunuz. Cep telefonları ve mobil tabletlerde ise ekrandaki gaz ve fren pedallarına tıklayarak aynı işlemleri gerçekleştiriyorsunuz. Parkurda bulunan mavi renkli hız ve kırmızı renkli benzin bidonlarını alarak hızınızı yükseltip yakıt deponuzu doldurabilirsiniz. Ekrandaki mavi bidona tıkladığınızda hızınız artıyor.

Bzı parkurlarda tek başınıza zorlu arazide sürüş yapıyorsunuz. Bazı parkurlarda ise yarış yapıyorsunuz. YArış yapılan parkurlara sizinle beraber 4 yarışçı başlıyor. PArkuru ilk üç sırada tamamlayarak bölümü tamamlayıp bir sonraki bölüme geçiş yapıyorsunuz. Parkurlarda bulunan altınları topladıkça ve bitiş noktasına ulaştıkça puan kazanıyorsunuz. Kazandığınız puanları kullanarak UPGRADE bölümünden SPEED hız, POWER güç ve GRIP aracın yer tutuşu gibi özelliklerini yükseltebilirsiniz. Yada yeni ve daha hızlı araçlar satın alabilirsiniz.

Tepe motor yarışı oyunu oynarken ekranın üst tarafındaki göstergeden parkurun uzunluğunu ve parkur üzerindeki konumunuzu, sağ üst köşede sıralamanızı, sol üst köşede parkurda geçirdiğiniz süreyi ve topladığınız altın sayısını takip edebilirsiniz. Ekranın alt taraftaki panelden de aracınızın hızını ve devirini takip edebilirsiniz. Parkurda aracınız takla atıp ters dönerse yanıyorsunuz. Bu durumda aynı bölüme tekrardan başlamak zorunda kalıyorsunuz. Parkurda ilerlerken karşınıza çamur çukurları ve tahta köprüler çıkıyor. Aracınızı devirmeden bu zorlu yollardan geçirip bitiş noktasına ulaşarak bölümleri tamamlamalısınız. 

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz