Sapanla Top Atma Oyunu

Age Busters Slingshot Heroes
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Sapanla Top Atma Oyunu Nasıl Oynanır ?

Sapanla top atma oyunu ekranının alt tarafında sapan ve renkli toplar üst tarafında ise kafeslerde kilitli olarak bulunan hayvanlar ve delikler bulunuyor. Toplar ve delikler farklı renklerdedir. Önce sağ alt köşedeki topun üzerine fare yada parmağınızla tıklayıp sapana yerleştiriyorsunuz. Sonra yine fare yada parmağınızla sapanı tıklayıp geriye doğru çekiyorsunuz. Topun gideceği yön ekranda noktalı çizgilerle görünüyor. Her bir topu kendi deliğine sokarak, deliğin arkasındaki hayvanları kurtarıyorsunuz.

Deliklerin alt tarafında sokmanız gereken top sayısı bulunuyor. Bu sayı kadar topları deliklerden içeri soktuğunuzda hem kafesteki hayvanları özgürlüklerine kavuşturuyorsunuz hem de deliğin kapanmasını sağlıyorsunuz. Verilen toplarla tüm delikleri kapatıp hayvanların hepsini kurtardığınızda bölümü tamamlıyorsunuz ve bir sonraki bölüme geçiş yapıyorsunuz. Eğer toplar bittiğinde halen daha kapanmamış delik kalırsa yanıyorsunuz. Bu durumda da aynı bölüme tekrardan başlamak zorunda kalıyorsunuz.

Bazı bölümlerde sapan ile delikler arasında engeller bulunuyor. Topları engellere çarptırmadan deliklere sokmanız gerekiyor. Bunun için topu yan taraftaki duvarlara çarptırıp açı almasını sağlıyorsunuz. Böylece bölümleri daha kolay ve rahat tamamlayarak sapanla top atma oyunu oynayabilirsiniz.

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz