Çılgın Araba Yarışı Oyunu

Speed Demons Race
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Çılgın Araba Yarışı Oyunu Nasıl Oynanır ?

Çılgın araba yarışı oyunu oynarken bilgisayarlarda "A - D" ve sağ sol yön tuşlarıyla gaza ve frene basıyorsunuz. Boşluk bırakma (SPACE) tuşuylada nitro hız özelliğini açarak aracı hızlandırıyorsunuz. Cep telefonları ve mobil tabletlerde ise ekrandaki gaz, fren ve nitro hız butonlarına tıklayarak aynı işlemleri gerçekleştiriyorsunuz.

Toplam 40 farklı parkur yani 40 farklı bölüm bulunuyor. Her bölümü ilk üç sırada bitirdiğinizde bir sonraki bölüme geçiş yapıyorsunuz. Parkurda bulunan altınları toplayarak para kazanıyorsunuz. Ekranın üst tarafından parkurun uzunluğunu ve parkurda ilerlediğiniz mesafeyi, kazandığınız para miktarını ve bulunduğunuz bölüm sayısını inceleyebilirsiniz. Kazandığınız paralarla mevcut aracınızın motor ve hızlanma özelliklerini geliştirebilirsiniz yada kendinize daha güçlü ve süratli yeni bir araç satın alabilirsiniz.

Parkurlar tepelerden, tümseklerden ve uçurumlardan oluşuyor. Aracınız uçurumlardan aşağıya düştüp ters döndüğünde patlayarak yok oluyor ve yanıyorsunuz. Bu durumda aynı bölüme tekrardan başlamak zorunda kalıyorsunuz. Bunun için çılgın araba yarışı oyunu oynarken uçurumlardan havaya uçtuğunuzda yere düzg bir şekilde düşmeniz gerekiyor.

Yorumlar
furkan iyiymiş Oyun güzel 2021-02-15 18:00:37
Gülce Oyun güzel 2020-04-02 11:27:07
Yorum Yaz