Mahalle Savunma Oyunu

Neighborhood Defense
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Mahalle Savunma Oyunu Nasıl Oynanır ?

Mahalle savunma oyunu ekranı evlerin arasından geçen patika bir yol ve yol kenarlarında bulunan kulelerden oluşuyor. Saldırı kulelerini çekiç resimlerinin olduğu yere inşa ediyorsunuz. Üzerinde çekiç resmi bulunan kare alanlara tıkladığınızda bir pencere açılıyor. Pencereden saldırı kulesinin cinsini belirliyorsunuz. Başlangıçta kasanızda 1500 altın bulunuyor. Ok kulesi inşa edecekseniz 400 altın, bomba atma kulesi inşa edecekseniz 450 altın ve daha güçlü kuleler inşa edecekseniz de 500 altın harcıyorsunuz.

Kuleleri stratejik olarak inşa etmeniz gerekiyor. Düşman askerleri semtinize birkaç koldan giriş yapıp ekranın sol yada sağ tarafındaki ana karargahınıza girmeye çalışıyor. Toplam 15 tane düşman askeri karargahınıza girerse savaşı kaybediyorsunuz. Bunun için düşman askerlerinin geçiş noktalarına kuleleri inşa edip düşman saldırısını engellemelisiniz. Düşman askerlerini öldürdükçe altın kazanıyorsunuz. Bu altınları kullanarak yeni kuleler inşa edebilirsiniz yada inşa ettiğiniz kulelerin özelliklerini arttırabilirsiniz. Böylece savunma hattınızı güçlendirebilirsiniz. Düşman saldırıları akınlar halinde parça parça gerçekleşiyor.

Ekranın üst tarafında kasanızda bulunan para miktarı, karargaha giren düşman askeri sayısı ve WAVE kısmından da düşmanların yapmış olduğu akınların sayısı görünüyor. Tüm düşman askerlerini öldürdüğünüzde savaşı kazanıp bölümü tamamlıyorsunuz ve bir sonraki bölüme geçerek mahalle savunma oyunu oynamaya devam ediyorsunuz. Her yeni bölümde yeni özellikler kazanıyorsunuz. Ekranın sol alt köşesinde düşman askerlerinin üzerine bomba atma ve yıldırım düşürme özelliklerini kullanarak düşmanlarınızı toplu olarak yok edebilirsiniz.

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz