Köy Kurma Oyunu

Crowd Lumberjack
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Köy Kurma Oyunu Nasıl Oynanır ?

Köy kurma oyunu oynarken fare yada parmağınızı ekran üzerinde sürükleyerek karakterlerinizi hareket ettiriyorsunuz. Önce ormandaki ağaçları balta kullanıp keserek odun biriktiriyorsunuz. Etrafta bulunan ve rengi gri olan adamları toplayarak sayınızı arttırıyorsunuz. İnşa edeceğiniz yapıların yerleri kare ve dikdörtgen şeklinde görünüyor. İnşaatta kullanılacak malzemeler ve malzemelerin sayıları bu alanın üst tarafında görünüyor.

Önce kendinize ana bina inşa ediyorsunuz. Bina inşa ettikçe ödül olarak altın kazanıyorsunuz. Ana binanın yanına gelip altınlarınızı kullanarak karakterlerinizi geliştirebilirsiniz. POWER kısmından karakterlerinizin gücünü, WORKERS kısmından karakter sayınızı arttırıyorsunuz ve SPEED kısmından ise karakterlerinizin koşma hızını arttırıyorsunuz. Binaları inşa ettikçe kasabanızı oluşturuyorsunuz. Ekranın üst tarafında oluşturduğunuz kasabanın yüzdelik kısmını takip edebilirsiniz.

Etraftan odun, taş ve demir gibi madenleri topluyorsunuz. Topladığınız madenlerin sayısını ekranın sağ üst köşesinden takip edebilirsiniz. Buradaki odunları önce marangoza götürüp tahta ve kalas elde ediyorsunuz. Taşları taş ocaklarında işleyerek evin dekorasyonunda kullanıyorsunuz. Demirleri de demirciye götürüp kılıç kalkan yaparak ordunuza silah yapıyorsunuz. Her bölümde ve her aşamada farklı bir macera yaşayıp heyecan dolu zaman geçirerek köy kurma oyunu oynayın.

Yorumlar
enes batur oyun çok güzel süper oyun terci ederim yuotup kanalıma abone ol 2023-02-25 14:41:54
fikirci çok güzel 2021-07-31 06:54:05
ömer izci güzel 2020-08-22 10:16:23
Yorum Yaz