İtme Yarışı Oyunu

Dice Push 3D
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

İtme Yarışı Oyunu Nasıl Oynanır ?

İtme yarışı oyunu ekranının ortasında yatay şekilde bulunan bir tahta ve tahtanın her iki tarafında da birbirlerini platformdan aşağıya düşürmeye çalışan takımlar bulunuyor. Takımlar mavi ve kırmızı renklidir. Mavi renkli takımı siz kontrol ediyorsunuz. Kırmızı renkli takım ise rakip takımı temsil ediyor. Parkurun her iki uç tarafında da zar fırlatma mekanizması bulunuyor. Fare yada parmağınızı ekran üzerinde sürükleyerek zarı platforma doğru fırlatıyorsunuz. Zarın üst tarafındaki rakam kadar yeni asker çıkıyor ve takım arkadaşlarının yanına giderek onlara yardım ediyor. Eğer zar rakip tarafa düşerse çıkan adamlar rakip takımın adamlarını öldürerek yok ediyor. Böylece rakip takımın adam sayısı azalmış oluyor.

Parkurda delikler, X2 yazan dairesel alanlar ve sabit veya hareketli bariyerler bulunuyor. Her iki takımında adamları boşluklara denk gelirse aşağıya düşerek yok oluyorlar. Eğer attığınız zar boşluklardan aşağıya düşerse adam çıkartamıyorsunuz. Bu durumda rakibinize karşı dezanavtaja sahip oluyorsunuz. Zar X2 yazan yere denk gelirse çıkan adam sayısı zardaki rakamın iki katı oluyor. Diğer dairesel bölgeye denk gelirse de çıkan adamların bedeni daha büyük oluyor.

İtme yarışı oyunu oynarken tahtayı rakip tarafın en uç noktasına kadar götürüp rakip adamları aşağıya düşürürseniz bölümü tamamlıyorsunuz. Bölümleri tamamladıkça puan kazanıyorsunuz. Kazandığınız puanları kullanarak adamlarınızın güçlerini ve başlangıç sayılarını arttırabiliyorsunuz. 

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz