Hastane Ambulansı Oyunu

Healing Driver
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Hastane Ambulansı Oyunu Nasıl Oynanır ?

Hastane ambulansı oyunu araba sürme ve hastaları tedavi etme olmak üzere 2 aşamadan oluşuyor. Her bölümde ilk aşamada şehrin farklı noktalarında bulunan yaralıları ve hastaları teker teker alıyorsunuz. Hastaların yanında bulunan dikdörtgen alana aracı götürüp beklediğinizde hastalar araca binmiş oluyor. Fare yada parmağınızla ekrana tıklayarak arabayı hareket ettiriyorsunuz. Tıklama işlemini sonlandırdığınızda araba duruyor. Eğer aracınız hastaların bulunduğu noktayı geçerse o hastaları alamadan yolunuza devam ediyorsunuz. Bu durumda eksik hastayı tedavi etmeye götürmüş oluyorsunuz. Ekranın üst tarafında araca alacağınız hasta sayısını görebilirsiniz.

Araba ile yolda ilerlerken karşınıza bariyerler, yaya geçitleri, tren yolları ve akan trafik çıkıyor. Kaza yapıp araca takla atıyorsunuz. Aracınız kaza yaptığı noktadan yeniden doğarak parkurdaki ilerlemenize devam ediyorsunuz.

İkinci aşama tedavi merkezinde geçiyor. Önce hastaları teker teker yataklara taşıyıp yatırıyorsunuz. Hastaların üst tarafında tedavi için gerekli olan haplar, iğneler gibi ilaçların resmi görünüyor. Her hastaya gerekli olan ilacı götürüp iyileştiriyorsunuz. İyileşen her hasta için para kazanıyorsunuz. Kazandığınız paraları kullanarak yeni hasta yatakları, doktor ve hemşire gibi personeller satın alabilirsiniz. Böylece sonraki bölümlerde daha çok yaralıyı iyileştirebilirsiniz.

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz