Formula Yarışı Oyunu

Formula Racer
Tam Ekran

Formula Yarışı Oyunu Nasıl Oynanır ?

Formula yarışı oyunu yön tuşları ve "SPACE" boşluk bırakma tuşuyla oynanıyor. Yön tuşlarıyla arabayı pistte kontrol edin ve sürün. Boşluk bırakma tuşuylda nitro hıza ulaşarak rakiplerinizi geçin. 

Menü sayfasında START RACE butonuna tıklayarak ilk grandprixten yarışa başlıyorsunuz. Yarış sonunda derece yaptığınızda puan ve para kazanıyosunuz. Bu kazandığınız paralarla SET UP CAR kısmından aracınızın motorunu, tekerleklerini ve makine aksanını güçlendirin. UPGRADE butonuna tıkladığınızda arabanız özellik ve yetenek olarak bir üst versiyona geçiyor. Toplamda 16 aşamadan oluşan bu kısımda son versiyonu satın alarak en mükemmel araca sahip olun. ACHIEVEMENTS kısmından da istediğiniz ülke ve pisti seçerek formula yarışı oynayın.

Her yarışta toplam 24 sporcu bulunuyor. Siz sıralamaya son sıra olan 24. sıradan giriyorsunuz. Parkurda 2 tur atarak yarışı tamamlayın. Bu esnada tüm arabaları teker teker geçerek birinci olmaya çalışın. Ekranın üst tarafında bölümde geçirdiğiniz süre, kaçıncı turu attığınız ve sıralamanız görünüyor. Alt tarafta ise hızınız görünüyor. Belli bir hıza çıktığınızda nitro özelliği çıkıyor. Nitro özelliğini kullanmak için SPACE butonuna tıklayarak hızınızı arttırın. Ekranın üst tarafında bulunan TAM EKRAN yazısına tıklayarak oyunu tam ekran oynayın.

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz