Dedektif Oyunu

Murder Case Clue 3D
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Dedektif Oyunu Nasıl Oynanır ?

Dedektif oyunu oynarken bilgisayarlarda "W, A, S, D" tuşlarını kullanarak hareket ediyorsunuz. "J" tuşu ile de zıplıyorsunuz. Cep telefonları ve mobil tabletlerde ise parmağınızı ekranın sol tarafındaki kontrol paneli üzerinde sürükleyerek karakterinizi kontrol ediyorsunuz. Sağ taraftaki zıplama butonuna tıklayarak ta havaya doğru zıplıyorsunuz.

Karakteriniz cinayet işlenen evin içine girerek delil oluşturabilecek her türlü malzemeyi toplamaya çalışıyor. Delilleri toplamak için kısıtlı bir süre veriliyor. Ekranın üst tarafındaki CLUES kısmından cinayeti çözmek için bulmanız gereken delil sayısını ve delilleri bulmak için verilen süreyi takip edebilirsiniz. Delilleri buldukça CLUES kısmındaki rakam bir artıyor.

Delilleri bulmak için evin her bir bölmesini gezip dolaşmanız gerekmektedir. Dolapların içine ve masaların üstüne bakmanız gerekiyor. Dolapların kapağını açmak için önce karakterinizi dolabın önüne götürmeniz gerekiyor. Ekranda çıkan "EL" resmine tıklayarak dolapların kapağını açıyorsunuz. Eğer dolabın içinde delil varsa alıyorsunuz. Delilleri buldukça cinayetin sebebi ve katilin kimliği hakkında fikirler geliştiriyorsunuz. Tüm delilleri bulduğunuzda ise cinayetin sebebini buluyorsunuz. 

Dedektif oyunu oynarken her bölümde farklı bir cinayeti çözmeye çalışıyorsunuz. Bölümlerde ilerledikçe bulmanız gereken dedil sayısı da artıyor. Evin gizli bölmelerine saklanmış anahtarları bulup kilitli kapıları açıyorsunuz. Bu şekilde en kusursuz işlenmiş cinayetlerin delillerini de bulup katili tahmin ediyorsunuz.

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz