Çocuk Doktoru Oyunu

Doctor Kids
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Çocuk Doktoru Oyunu Nasıl Oynanır ?

Çocuk doktoru oyunu üç bölümden oluşuyor. Her bölümün başında danışmaya gelen hastaların şikayetleri sağ üst köşedeki baloncuğun içinde görünüyor. Hastaların ya kemiklerinde kayma, ya  göz yada yüzünde oluşan sivilce sorunları bulunuyor. İlk önce danışmadaki görevli hastanın şikayetine göre hastayı ilgili polikliniğe sevk ediyorsunuz. Her bir tedavi süreci 3 aşamadan oluşuyor. Bunu ekranda görünen reçeteden takip edebilirsiniz.

Kemik kayması sorunuyla gelen çocuğun önce tümvucudunun filmini çekin. X-RAY cihazını açıp çocuğu yukardan aşağıya doğru tarayın. İkinci aşamada kırılan kemikleri kaynaştırın ve kayan kemikleri de kendi etrafında çevirerek yerine oturtun. Son olarak çocuğun kollarını alçıya alarak taburcu edin.

Göz sorunu için gelen genci muayene odasına alın. Muayene odasında gözlük denemesi yaparak doğru cam numarasını tespit edin. Her iki göz için de sağ sol ve yukarı aşağı kaydırma yaparak ekrandaki yazıları netleştirin. Duvarda asılı olan rakamlı balonları patlatın. Son olarak gence çerçeve beğenerek çocuğu taburcu edin.

Üçüncü aşamada ateşi yükselip yüzünde kızarıklar çıkan kızın ateşini ölçerek tedavi etmeye başlayın. Sağ üst köşede görünen sarı renkli damlaları tüpe doldurun. Diğer damlaları doldurursanız tüpteki ilaç miktarı azalıyor. Tüpteki ilacı kıza içirerek çocuk doktoru oyunu oynamayı tamamlayın.

Yorumlar
cesur mukemmel 2022-03-08 12:24:22
YAĞMUR beğendim çok güzel herkes oynasın tavsiye edrim 2022-03-03 09:51:37
Korcan özer Çok güzel aşkım 2015-03-07 16:53:41
Yorum Yaz