Çılgın Sürüş Oyunu

Speed Master
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Çılgın Sürüş Oyunu Nasıl Oynanır ?

Çılgın sürüş oyunu oynarken bilgisayarlarda "A - D" ve sağ sol yön tuşlarını kullanarak yarış arabasını kontrol ediyorsunuz. Ayrıca fareyi ekran üzerinde sağa sola sürükleyerek te arabayı kontrol edebiliriniz. Cep telefonları ve mobil tabletlerde ise parmağınızı ekran üzerinde sağa sola sürükleyerek aynı işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Parkurlarda engeller, bariyerler, boşluklar, sabit veya hareketli tuzaklar bulunuyor. Bu engellere çarparsanız yada tuzaklara yakalanırsanız yanıyorsunuz ve aynı bölüme tekrardan başlamak zorunda kalıyorsunuz. Her bölüme sizinle beraber 5 tane yarış arabası katılıyor. Dğer yarış arabaları parkurdaki engellere çarparsa yada tuzaklara yakalanırsa tekrardan parkurun farklı bir yerinden doğup çılgın sürüş oyunu oynamaya devam ediyorlar.

Parkurdaki engellere çarpmamak yada tuzaklara yakalanmamak için onların sağından yada solundan geçmeniz gerekiyor. Bu şekilde uzun süre parkurda kalıp yüksek puan elde edebilirsiniz. Parkurdaki hızlanma rampalarından geçerek arabanın hızını arttırabilirsiniz. Hızlanma rampalarının olduğu yerler parlak renklerdeki oklarla gösterilmiştir. Bu hızlanma rampalarından arabanızı geçirerek rakiplerinize fark atabilirsiniz.

Parkurda ilerlediğiniz her mesafe için puan kazanıyorsunuz. Ayrıca yoldaki paraları toplayarak yada mavi renkteki kutuları parçalayarak ta puan kazanıyorsunuz. Ekranın üst tarafındaki hedef olarak verilen barem dolduğunda bir üst seviyedeki yarış arabasının kilidi açılıyor. Sağ alt köşeden arabanızın hızını ve sağ üst köşeden ise hedef olarak verilen puan ve kazandığınız puan miktarını takip edebilirsiniz. Hedef olarak verilen puana ulaştığınızda daha güçlü ve daha hızlı arabalara geçiş yapabilirsiniz. Böylece parkurda daha hızlı ilerleyip rakiplerinize fark atabilirsiniz.

Yorumlar
nice nice 2024-04-24 07:27:51
alinadir oyunna puanım 99 2020-12-29 12:50:58
asena sakamisiniz oyun bomba zaten araba ve savas oyunlarina bayiliyorum 2020-08-28 13:15:30
prenses haha oyun bana çok komik geldi 2020-07-25 15:21:30
fatma gül cesur çok güzelmiş ya 2020-05-17 20:02:41
sug, quzel 2020-05-17 15:27:24
Yorum Yaz