Bitkiler ve Zombiler Savunma Oyunu

Plants Vs Zombies Defense
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Bitkiler ve Zombiler Savunma Oyunu Nasıl Oynanır ?

Bitkiler ve zombiler savunma oyunu 5 satır ve 9 sütun olmak üzere toplam 45 kare alandan oluşuyor. Bu kare alan sizin bahçenizdir. Ekranın sol tarafında tarlaya ekeceğiniz ayçiçeği, fasülye, patates gibi tarım ürünlerini yerleştirme butonları bulunuyor. Sağ tarafında ise tarlanıza saldıran yaratıklar bulunuyor.

Ayçiçeklerini ekerek para kazanıyorsunuz. Kazandığınız paraları kullanarak tarlanıza tarım ürünlerini yerleştiriyorsunuz. Ayrıca hediye olarak ta havadan para düşüyor. Bu paraları toplayarak kasanızı dolduruyorsunuz. Ekranın sol üst köşesinde kasanızda bulunan para miktarını takip edebilirsiniz.

Fasülyeler ile gelen yaratıklara fasülye taneleri fırlatıyorsunuz. Patatesleri tarlaya ekleyerek yaratıklara karşı siper kuruyorsunuz. Böylece yaratıkların ayçiçek ve fasülyeleri yok etmelerini engelliyorsunuz. Yaratıklar tarlanıza 3 farklı dalga halinde saldırıyor. Ekranın üst tarafındaki göstergeden yaratıkların sayısını bölümü tamamlama orarınızı görebilirsiniz. X1 ve X2 butonlarına tıklayarak ta yaratıkların yürüme hızını ayarlayabilirsiniz.

Yaratıklar ilk dalgada daha az ve daha yavaş saldırı yapıyor. İkinci dalgada yaratıkların sayısı ve hızı biraz artıyor. Son dalgada ise yaratıkların sayısı maksimum seviyeye çıkıyor. Bunun için bitkiler ve zombiler savunma oyunu oynarken cephenizi sağlam kurup yaratıkların çiftlik evinize geçmesine izin vermemelisiniz. Bölümleri tamamladıkça puan kazanıyorsunuz. Puanlarınızı kullanarak UPGRADE bölümünden tarım ürünlerinizin özelliklerini geliştirebilirsiniz. 

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz