Top Patlatma 3 Oyunu

Bubble
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Top Patlatma 3 Oyunu Nasıl Oynanır ?

Top patlatma 3 oyunu kırmızı, sarı, yeşil, açık ve koyu mavi ve mor olmak üzere 6 farklı renkli balondan oluşuyor. Aynı renkteki balonlardan en az 3 tanesini birleştirerek onların yok olmasını sağlıyorsunuz. Her yok etme işlemi sonucunda puan kazanıyorsunuz. Tek atışta daha yüksek puan kazanmak için bir seferde mümkün olduğu kadar topu yok etmeniz gerekiyor. Toplam puanınız ekranın sağ tarafında görünüyor. Ekrandaki tüm balonları temizlediğinizdebitirdiğinizde oyunu bitiriyorsunuz. 

Ekranın sol alt tarafında gri renkte ve yan yana dizilmiş balonlar görünüyor. Buradaki balon sayısı sizin yapabileceğiniz hata sayısını gösteriyor. Yaptığınız her boş hamlede buradaki gri balonlardan bir tanesi azalacaktır. Hiç gri balon kalmayınca ekrada yukarıdan aşağıya doğru bir satır ilave edilecektir. Bu şekilde ekrandaki renkli balon sayısı artıyor.

6 tane renkli balondan her hangi birini ekrandan tamamen temizlediğinizde artık o renkten yeni bir balon gelmeyecektir. Ama bu sefer ekrana gelen satır sayısı 1'den 2'e yükseliyor. Eğer 2. bir rengi tamamen yok ederseniz ekrana 3 satır ilave edilecektir. 

Ekrandaki balonlardan bir tanesi bile alt tarftaki çizgiyi geçerse yanıyorsunuz. Ayrıca atacağınız balonu ekranın sağ ve sol duvarlarına çarptırarak yön verebilirsiniz. Bu şekilde direk atışlarla yok edemediğiniz balonları da yok ederek top patlatma 3 oyunu oynayabilirsiniz.

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz