Top Patlat Oyunu

Bubble Shooter
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Top Patlat Oyunu Nasıl Oynanır ?

Top patlat oyunu ekranında rastgele dizilmiş 6 farklı renkten balon bulunuyor. Aynı renkteki balonlardan en az 3 tanesini birleştirerek tok etmelisiniz. Her balon yok etme sonucunda puan kazanıyorsunuz. Tek atışta daha yüksek puan kazanmak için bir seferde mümkün olduğu kadar balonu yok etmeniz gerekiyor. Toplam puanınız ekranın sağ tarafında görünüyor. Ekranda bulunan tüm balonları yok ettiğinizde oyunu bitiriyorsunuz.

Ekranın sol alt tarafında gri renkte ve yan yana dizilmiş balonlar görünüyor. Buradaki balon sayısı sizin yapabileceğiniz hata sayısını gösteriyor. Yaptığınız her boş hamlede buradaki gri balonlardan bir tanesi azalacaktır. Hiç gri balon kalmayınca oyun ekranına yukarıdan aşağıya doğru bir satır ilave edilecektir. Bu şekilde ekrandaki renkli balon sayısı artıyor.

6 tane renkli balondan her hangi birini ekrandan tamamen temizlediğinizde artık o renkten yeni bir balon gelmeyecektir. Ama bu sefer ekrana gelen satır sayısı 1'den 2'e yükseliyor. Eğer 2. bir rengi tamamen yok ederseniz ekrana 3 satır ilave edilecektir.

Renkli balonlardan bir tanesi bile ekranın alt tarafındaki çizgiyi geçerse yanıyorsunuz. Top patlat oyunu oynarken atacağınız balonu ekranın sağ ve sol duvarlarına çarptırarak balona yön verebilirsiniz. Bu şekilde direk atışlarla yok edemediğiniz balonları da yok edebilirsiniz.

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz