Tekerlek Yarışı Oyunu

Wheel Racer
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Tekerlek Yarışı Oyunu Nasıl Oynanır ?

Tekerlek yarışı oyunu oynarken bilgisayarlarda "A - D" ve sağ sol yön tuşlarıyla tekeri sağa sola yönlendiriyorsunuz. SPACE boşluk bırakma tuşuna tıklayarak ta hızını arttırıyorsunuz. Aynı zamanda farenin sol tuşuna tıklayarak hızını arttırıyorsunuz ve fareyi parkur üzerinde sağa sola sürükleyerek te tekeri yönlendiriyorsunuz. Cep telefonları ve mobil tabletlerde ise aynı işlemleri parmağınızı ekran üzerinde sürükleyerek gerçekleştiriyorsunuz.

Her bölüm ayrı bir parkurdan oluşuyor. Her bölüme sizinle beraber 5 yarışmacı başlıyor. Ekranın üst tarafındaki baremden bulunduğunuz bölüm sayısını, parkurun uzunluğunu ve parkurun ne kadarını tamamladığınızı takip edebilirsiniz. Parkuru lider yani birinci sırada tamamladığınızda bölümü tamamlıyorsunuz ve bir sonraki bölüme geçiş hakkı kazanıyorsunuz. Eğer parkuru birinci sırada tamamlayamazsanız aynı bölüme tekrardan başlayarak tekerlek yarışı oyunu oynamaya devam ediyorsunuz.

Parkurda ilerlerken karşınıza sabit yada hareketli bariyerler ve engeller çıkıyor. Bu engel ve bariyerlere çarparsanız hızınız azalıyor. Bu durumda rakipleriniz sizi geçerek parkurun bitiş noktasına sizden önce ulaşıyorlar. Bunun için parkurda ilerlerken engel ve bariyerlere çarpmadan bitiş noktasına doğru gitmeniz gerekiyor. 

Yorumlar
yusuf cok güzel 2014-12-09 18:20:02
Yorum Yaz