Taş Yuvarlama Oyunu

Sisyphus Simulator
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Taş Yuvarlama Oyunu Nasıl Oynanır ?

Taş yuvarlama oyunu oynarken bilgisayarlarda "W, A, S, D" ve yön tuşlarını kullanarak Korint kralı Sisifos'u kontrol ediyorsunuz. SPACE boşluk bırakma tuşuna tıklayarak ta havaya doğru zıplıyorsunuz. Cep telefonları ve mobil tabletlerde ise parmağınızı ekran üzerinde sürükleyerek kral Sisifos'u kontrol ediyorsunuz. Ekrandaki yukarı ok butonuna tıklayarak ta havaya doğru zıplıyorsunuz.

Açılış sayfasından önce karakter ve yukarı sürüklenecek kaya türünü seçiyorsunuz. Sonra da 3 farklı parkurdan birini seçerek taş yuvarlama oyunu oynamaya başlıyorsunuz. BEGINNER MAP, NORMAL MAP ve HARD MAP olmak üzere 3 farklı parkur bulunuyor. Başlangıç ve normal parkurla kısa parkurlardır. Zor parkur ise önceki parkurlara göre iki kat uzunluğa sahiptir. Parkurların kenarlarında uçurumlar bulunuyor. Kayayı yukarı doğru sürüklerken, kaya yada karakteriniz parkurun kenarından aşağıya düşerse yanıyorsunuz. Bu durumda aynı bölüme tekrardan başlamak zorunda kalıyorsunuz.

Ekranın sol köşesindeki menü butonlarını kullanarak karakter yada taşınacak kayayı değiştirebilirsiniz. Ayrıca karakterinizi değiştirerek daha büyük cüsseli bir karakter seçebilirsiniz. Kayayı yukarı doğru sürüklerken çok dikkatli olmalısınız ve kayanın kontrolü sizde olmalı. Eğer kaya kontrolünüzden çıkarsa hemen parkurun kenarlarındaki boşluklardan aşağıya düşerek yanmanıza sebep oluyor.

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz