Nesne Eşleştirme Oyunu

Puzzle Emoji
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Nesne Eşleştirme Oyunu Nasıl Oynanır ?

Nesne eşleştirme oyunu ekranının sağ ve sol tarafında alt altta dizilmiş objeler bulunuyor. Sağ ve sol taraftaki objeler teker teker birbirleriyle ilişkilidir. Sağ ve sol taraftaki objelerin ortak özelliklerini bulup sırayla üstlerine tıklayarak eşleştiriyorsunuz. Objeleri ilişkilendirirken sayılarını, renklerini, şekillerini, kullanılacak yerleri yada yapıldıkları malzemeleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Bu şekilde karşılaştırma işlemini daha çabuk tamamlayıp bölümleri bitirebilirsiniz.

Objeleri eşleştirirken, eşleşen objeler arasına yeşil renkli çizgi çiziliyor. Son nesne de eşleştikten sonra bölüm tamamlanıyor ve bir sonraki bölüme geçiş hakkı kazanıyorsunuz. Eğer karşılaştırmalardan bir tanesi bile yanlış olursa yanıyorsunuz ve aynı bölüme tekrardan başlayarak nesne eşleştirme oyunu oynamaya devam ediyorsunuz. Her bölümde farklı sayıda objeyi karşılaştırıyorsunuz.

Ekranın üst tarafında LEVEL kısmında bulunduğunuz bölüm ve alt tarafında ise bölümü tamamlamak için verilen hamle sayısı görünüyor. Hamlelerinizi dikkatlice kullanıp bölümleri tamamlayın. Eğer tüm hamle haklarınızı kullandığınızda halen daha objeleri karşılaştıramadıysanız yanıyorsunuz ve yine aynı bölüme tekrardan başlamak zorunda kalıyorsunuz.

Yorumlar
ceren yaldız çok güzel beyendin bu oyun da 45 inci kaldın ana güzel 2023-02-19 15:22:38
BARBIE perfekt 2023-01-13 16:06:42
Yorum Yaz