Lode Runner Oyunu

Lode Retro Adventure
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Lode Runner Oyunu Nasıl Oynanır ?

Lode runner oyunu oynarken bilgisayarlarda "W, A, S, D" ve yön tuşlarını kullanarak karakterinizi sağa sola ve yukarı aşağı hareket ettiriyorsunuz. SPACE boşluk bırakma tuşuylada çukur kazıyorsunuz. Cep telefonları ve mobil tabletlerde ise ekranın sol tarafındaki OK butonlarına tıklayarak hareket ediyorsunuz. Sağ taraftaki KAZMA resmine tıklayarak ta çukur kazıyorsunuz.

Her bölümde parkur merdiven ve demir borularla birbirine bağlanmış katlardan oluşuyor. Merdivenlerden yukarı aşağı hareket ederek katlar arasında dolaşabiliyorsunuz. Parkurun değişik noktalarında altın paralar bulunuyor. Paraları topladıkça puan kazanıyorsunuz. Parkurda dolaşırken canavarlar peşinizden geliyor ve sizi öldürmeye çalışıyor. Eğer canavarlar sizi yakalarsa yanıyorsunuz ve bu durumda aynı bölüme tekrardan başlamak zorunda kalıyorsunuz. Kazma butonuna yada boşluk bırakma tuşuna tıklayarak parkur üzerinde çukurlar açıyorsunuz. Böylece canavarları çukurlara hapsedip yolda yürümenize devam ediyorsunuz. Parkurlardaki tüm altın paraları toplayıp merdivenden yukarı doğru çıkarak bir sonraki bölüme geçiş yapıp lode runner oyunu oynamaya devam ediyorsunuz.

SCORE kısmından toplam puanınızı, alt taraftaki altın resminden bölümü tamamlamak için toplamanız gereken altın sayısını, LEVEL kısmından bulunduğunuz bölüm sayısını ve HI kısmından da en yüksek kazandığınız puan miktarını öğrenebilirsiniz.

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz