Hayatta Kalma Oyunu

Survival Master 3D
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Hayatta Kalma Oyunu Nasıl Oynanır ?

Hayatta kalma oyunu ile bir kaza sonucu ısıs adaya düşen insana yardım ediyorsunuz. Adadaki ilk gününüzde etraftan odun toplayıp kesiyorsunuz. Ekranın üst tarafındaki DAY kısmında adada bulunduğunuz gün sayısını öğrenebilirsiniz. Odunları kütüğün üstüne koyup elinize baltayı alıyorsunuz. Üst taraftaki baremdeki skala sağa sola hareket ediyor. Skala göstergenin orta tarafındaki yeşil bölgeye geldiğinde fare yada parmağınızla odunları kesiyorsunuz. Kestiğiniz odunları bir araya toplayıp sürtünme kuvvetini kullanarak ateş yakıyorsunuz. Ekrana ardarda tıklayarak odunu sağa sola hareket ettiriyorsunuz.

Adadaki ikinci gün yemek yemek için balık avlıyorsunuz. Önce uzun bir sopanın ıcını sivriltip denize giriyorsunuz. Sopayla denizdeki balıkları yakalayıp ateşte pişiriyorsunuz ve böylece karnınızı doyuruyorsunuz. Üçüncü gün yağmur ve soğuktan korunmak için kendinize bir barınak yapıyorsunuz. Bunun için önce bir ağaç kesip parçalara ayırarak temel kısmını oluşturuyorsunuz. Sonra ağaçtan direkler dikip üstünü örtüyorsunuz. Dördüncü gün adaya korsanlar saldırıyor. Korsanlarla teker teker dövüşüp onları öldürmeniz gerekiyor. Eğer korsanlar sizi öldürürse yanıyorsunuz ve bu durumda aynı bölüme tekrardan başlamak zorunda kalıyorsunuz.

Beşinci bölümde adada tarım yapmaya başlıyorsunuz. Önce kendinize bir tarım arazisi oluşturup araziye tohum ekiyorsunuz. Tohumları sulayıp ürünlerin büyümesini bekliyorsunuz. Böylece adada sebze ve meyve yetiştirmiş oluyorsunuz. Altıncı bölümde ağaçtaki muzları düşürüp maymunların elinden alıyorsunuz. Yedinci bölümde üzerinize konan sinekleri teker teker öldürüyorsunuz. Sonra akşam yemeği için tavşan avlatıp ateşte tavşan pişiriyorsunuz. Sekizinci gün vahşi kuşların yuvalarına gidip yumurtalarını çalıyorsunuz. Sonrada kuşlardan kaçıyorsunuz. Her günü başarıyla tamamladığınızda ödül olarak puan kazanıyorsunuz. Kazandığınız puanları kullanarak yeni malzemeler satın alabilirsiniz ve kaldığınız yeri geliştirebilirsiniz. Adadaki sonraki günlerinizde de aynı işlemleri yaparak hayatta kalma oyunu oynamaya devam edebilirsiniz.

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz